Cumalıkızık - Trilye - Gölyazı  Turu

Her Cumartesi - Pazar (Günübirlik)

Hareket Noktaları ve Saatleri

* 07.00 İncirli Alfemo Önü
* 07.30 Mecidiyeköy Doğtaş Mob
ilya Yanı 
* 07.45 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı İspark Otoparkı (Koşuyolu İstikameti)
* 08.00 Kartal Köprüsü (E-5 Ankara İstikameti)
* 08.15 Çayırova Mc Donald's
* 09.00 Yalova Özdilek

Belirlenen noktalardan, yazılı saatlerde hareket ederek üç saatlik yolculuğun ardından Uludağ’ın eteklerinde sizlere tarihte bir gezi yaptıracak olan Cumalıkızık köyüne varacağız. Burada konakta yapacak olduğumuz muhteşem kahvaltı sonrasında Konuk Evi, Sanat Evi, Çoban Evi, Etnografya Müzesi'ni gezip, dünyanın en dar aralığı olan Cin Aralığı'ndan geçmeyi deneyeceğiz. Köyde vereceğimiz alışveriş için serbest zaman sonrası Saitabat köyüne hareket edeceğiz.

Cumalıkızık

Cin Aralığı

Burada şelaleyi gezip, fotoğraf çektikten sonra  Mudanya’ya geçeceğiz. Roma, Bizans ve Osmanlı döneminin izlerini göreceğimiz Mudanya’da, Osmanlı evlerinin en güzel örneklerinden biri olan, Türk Yunan Ateşkes Antlaşması’nın imzalandığı ve belgelerinin sergilendiği Mudanya Mütakere Binası ve 8. Yüzyıl Bizans yapısı olan Kumyaka Kilisesi'ni gezeceğiz.

Saitabat

Sonrasında öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından, geçmişten bugüne değişmeden kalmış otantik yapılarıyla meşhur Zeytinbağı (Trilye) kasabasını ziyaret edeceğiz. Burada verilecek serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz dünyaca ünlü sızma zeytinyağını, salamura zeytini ve taş fırın ekmeği alabilirler. Trilye gezimiz sonrası Gölyazı köyüne hareket edeceğiz.

Trilye

Doğa ile tarihin bir arada bulunduğu eşsiz bir güzellik sunan yarımada Gölyazı’nın, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında birlikte yapacağımız kısa bir yürüyüş sonrası, köy içinde kısa bir keşif ve fotoğraflar çekmek için serbest zaman vereceğiz. Sonrasında turumuzu sonlandırıp İstanbul’a dönüş yolculuğumuza geçeceğiz.

Gölyazı

Rota: İstanbul – Cumalıkızık (155 Km) / Cumalıkızık – Saitabat (10 Km) / Saitabat – Mudanya (47 Km) / Mudanya – Trilye (12 Km )  / Trilye – Gölyazı (40 Km ) /Gölyazı - İstanbul (170 Km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 434 Km
İstanbul’a Varış Saati: 20.30 (Trafik durumuna göre değişiklik gösterebilir)

Ücret : Güncel fiyatımız ile ilgili acentamızla bağlantıya geçiniz

Ücrete Dahil Olan Hizmetler;
* Rehberlik Hizmetleri
* Kahvaltı
* Öğle Yemeği 
* Lüks Araçlarla Ulaşım
* Otobüs içerisindeki İkramlar

Tüm turlarımıza kokartlı rehberler ile çıkılmaktadır

Göztepe Mah. Batışehir Cad. Batışehir  G2A Blok

No: 10 D  Bağcılar / İSTANBUL

Tel:+90 212 424 22 33 Faks: +90 212 425 07  46     info@hafel.com

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon