1/2

 

Romanya-Bulgaristan Turu

3 Gece 4 Gün

BÜKREŞ-BRAN- SİNAİA -VELİKO TARNOVO

Otobüs ile 2 Gece Konaklamalı 

DRACULA’NIN EVİNİ GÖRMEYE HAZIR MISINIZ? 

Romanya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'nın güney doğusunda, Balkan Yarımadası'nın kuzeyinde bulunan bir ülkedir. Ülke kuzeyde ve kuzeydoğuda Ukrayna, kuzeydoğuda Moldova, kuzeybatıda Macaristan, güneybatıda Sırbistan, güneyde Bulgaristan ile komşudur. Ayrıca ülkenin doğuda Karadeniz'e kıyısı vardır.

Romanya’nın, Orta ve Doğu Avrupa arasında bir geçiş noktasında bulunması kültürüne de yansımıştır.

Ülkede hem Balkan hem Avrupa hem de komşu ülkelerin kültürlerinin bir karmaşası vardır. Ülke kültürü son yıllarda özellikle Avrupa Birliği'ne üyelik sürecinde Batı kültüründen oldukça etkilenmiştir. Ülkenin çeşitli yerlerinde Rumen kültürüne bağlı değişik alt kültürler bulunmaktadır. Ülkenin kuzeybatısında Macar kültürü, güneye doğru Bulgar kültürü, güney batıda ise Sırp kültürü ülke kültürünü oldukça etkilemiştir. Avrupa'nın en yüksek Roman oranına (%3,25)  sahip Romanya'nın kültüründe, Çingene kültürü de önemli bir yere sahiptir. Romanya’nın bu ilginç ve renkli kültürünü, yöresel ve kaliteli yemeklerini ve de renkli gece hayatını bizimle keşfetmeye ne dersiniz?

1.GÜN/2.GÜN İSTANBUL– BÜKREŞ  (Romanya)
Hareket Noktaları : Kadıköy: 20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü / Beşiktaş: 20:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü /Bakırköy: 21:00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza önü
Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Selim Paşa’da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Bulgaristan topraklarına giriyoruz. Stara Zagora’yu takiben Veliko Tarnovo üzerinden  Rusçuk karayolunu takibe  devam ediyoruz.
Sabah saatlerinde Rusçuk’ta restoranımızda kahvaltı molasının ardından, Tuna Nehri üzerindeki Dostluk Köprüsü üzerinden geçerek Bükreş’e varış.  Rehberimiz eşliğinde panoramik  şehir turuna başlıyoruz. Şehir turu sırasında Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan dünyada Pentagon’dan sonra ikinci büyük yönetim binası olan Parlamento Sarayı’nı panoramik olarak geziyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Müzikli Romen Gecesi turumuza katılabilirler.(35 EURO)
 
3.GÜN BÜKREŞ ( Sinai–Bran-Şatolar ) (Tam Gün 45 € )
Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.
Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sinaia – Braşov -Şatolar Turu’na katılabilirler.Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıp Transilvanya turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2.5 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Sinaia şehrine varıyoruz. Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Orman içindeki bu güzel sarayın içini rehber eşliğinde gezdikten sonra birbirinden güzel heykellerini ve bahçelerini gezmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli sarayını ziyaret ediyoruz. Şato gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamanda şehrin pazarını gezebilir, kafelerde zaman geçirebilir veya hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz. Kont Dracula turumuzun ardından, akşam saatlerinde Bükreş’deki otelimize varış ve konaklama.
 
4.GÜN BÜKREŞ – VELİKO TARNAVO ( Bulgaristan) İSTANBUL
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, odalarımızı boşaltmamızın ardından otel önünden hareket edilecek olan araçlarımızla İstanbul’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Bulgaristan’ın eski Başkenti ve tarihsel dokusu ile bilinen dört tepe üzerine Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnovo şehrini geziyoruz. Panoramik turumuzun bitiminde öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemeğin ardından Kapıkule sınır kapısından geçerek İstanbul’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış, ardından bir başka Hafel Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma.
 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 149€
TEK KİŞİLİK ODA FARKI       : 40€

Çocuk Fiyatları   
0-2 Yaş Arası     : 50 €
3-6 Yaş Arası     : 99 €
7-12 Yaş Arası    : 109 €

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:
4 * Rin Hotel’de iki gece konaklama
Otellerde Açık büfe sabah kahvaltısı
Günde iki adet kişi başı 0,5 Su
Lüks otobüsler ile ulaşım ve programda belirtilen tüm turlar
Profesyonel rehberlik hizmetleri 
Araç içi ikramlar
 
ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ:
Shengen Vize Ücreti 
İlk gün alınacak kahvaltı
Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
Yurtdışı çıkış pulu
Öğle ve akşam yemekleri
Extra olarak belirtilen turlar
 
 
Önemli Açıklama: 
Tur Öncesi Ve Tur İçinde Hava Muhalefeti, Deprem, Sel V.B Sebeblerden Dolayı Yapılamayan Turlardan Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.
Yolculuk Esnasında Hava Ve Yol Koşullarından Dolayı Doyabilecek Gecikmelerden  Acentamız Sorumlu Tutulamaz.
Bu Turumuz İstanbul’dan Hareket Ettiği Anda Başlar İstanbul’a Dönüldüğü Anda Biter.
Rezervasyon Sırasında Otobüs Koltuk Numarası Verilmez.
Rehberimiz Gerekli Gördüğü Takdirde Programı Gerçekleştirmek Kaydıyla Program Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Aşağıdaki Şekilde Sınıflandırılır. Her Turumuzda Bulunan Kişi Sayısına Göre Aşağıda Bulunan Araç Tipleri Tayin Edilir. 
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) ,Mercedes Travego/Tourismo ,Neoplan Cityliner/Tourliner -,Temsa Safir/Maraton ,Man Fortuna 
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) ,Isuzu Turkuaz , Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt , Mercedes Sprinter
Yanınıza Almanız Gerekenler
Rahat Bir Ayakkabı: Topuksuz Ve Spor Ayakkabısı Tercih Edilmelidir.
Kıyafet:
1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (Polar/Kazak, Şapka, Yağmurluk, Güneş gözlüğü v.b)
2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
3-Yedek, Giyim-çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa
Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil

Göztepe Mah. Batışehir Cad. Batışehir  G2A Blok

No: 10 D  Bağcılar / İSTANBUL

Tel:+90 212 424 22 33 Faks: +90 212 425 07  46     info@hafel.com

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon