Kudüs Turu 

   3 Gece - 4 Gün

PGS ile Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan

  Tur Tarihleri için Acentamızla İletişime Geçiniz 

1.GÜN:İSTANBUL-TELAVİV-YAFA-KUDÜS

Sabiha Gökçen Dış Hatlar  gidiş  terminalinde  saat 11.30’da buluşma. Bilet bagaj işlemlerinin ardından PC781 sefer sayılı Tel Aviv uçağı ile 13.50’de Tel Aviv’e uçuş. Yerel saat ile 14.50 da Telaviv  Ben Gurion havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüs ile Kudüs’e 1 saatlik yolculuk sonrasında otele geçiş. Odalarımıza yerleştikten Mescid-i Aksa Camii ve külliyesine gidiyoruz. Mescidi Aksa gezimizde Külliye içinde kalan Kubbetü’s-sahra, 2. Abdülhamit Han’ın yaptırdığı Hz.Fatma Mihrabı, 

Peygamberimizin ululazm peygamberlere namaz kıldırdığı mihrabı da görerek Kıble (Cuma) Mescidi başlıca göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında akşam yemeği ve geceleme otelimizde. National Hotel, Hollyland, Ritz Hotel, Seven Arches vb.

2.GÜN:KUDÜS- ZEYTİNDAĞI

Dileyen konuklarımız sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidip gelebilirler. Kahvaltı otelimizde. Kahvaltının ardından Bâbü’l-Esed adı verilen aslanlı kapının hemen girişinde bulunan Müslüman Mezarlığı içerisinde ki Ubâde b. Sâmit ve Şeddâd b. Evs isimli sahabe efendilerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Via Dolarosa’ya doğru yürüyoruz. Bu yol Hz. İsa’nın çarmıha gerileceği yolu yürüdüğü esnadaki duraklama noktalarıdır. Bu noktaları rehberimizin anlatımı eşliğinde geçiyoruz. Hz. İsa’nın türbesi olarak bilinen Kıyame Kilisesi’ni, Hz.Ömer Mescidi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubî’nin yaptırdığı Hankah(tekke)’yi görerek Cuma namazı için Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Cuma namazı sonrasında avlu içerisinde yer alan Kayıtbay Sebili’ni, Burak Mescidi’ni, Mervan Mescidini, Aksal Kadim içerisinde yer alan Hz.Meryem mihrabını ve ibadet mekanını göreceğiz.Yahudilerin kutsal şabat bayramı sebebi ile ağlama duvarı ve içerisindeki havrayı ziyaret ediyoruz. Akşam namazının ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize dönüyoruz. National Hotel, Ritz Hotel, Hollyland,Seven Arches vb.

 

3.GÜN: ÖLÜDENİZ –BEYTLAHM- ERİHA - AL HALİL

Dileyen konuklarımız sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidip gelebilirler. Bugün ilk olarak, bütün semavi dinler için önemli bir yer tutan Zeytindağı’na hareket ve Kudüs’ün panaromik tanıtımı. Selman-i Farisi, Rabia-tül Adeviye kabirlerinin ziyareti. Zion tepesinde yer alan Davut AS. Makamı, Son akşam yemeğinin yenildiği oda ve Osmanlı dönemi yapısı camii ziyaretinin ardından seyir terasına çıkacağız. Beytlahm şehrine geçerek  Hz. İsa’nın doğduğu yere inşa edilen doğuş (Nativity) Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra, Otobüsümüze binerek yaklaşık 40.dk. yolculuğun ardından el-Halil şehrine varacağız. El-Halil külliyesi içerisinde  Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz.Yusuf, Hz. Yakup AS. ve hanımlarının kabirleri ziyaretimiz esnasında Nureddin Zengî mihrabını da göreceğiz. Ardından Lut Gölü olarak bilinen Ölü denize geliyoruz. Dünya’nın en çukur bölgesi olan deniz seviyesinden 400 metre aşağıda, Ölü deniz Lut Gölü’nün görülmesi, 7 km. mesafedeki Eriha şehrine geçiş ve panoromik tur. Dönüş yolu üzerinde Hz. Musa’nın kabrinin ziyaret edilmesi. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği otelimizde Geceleme otelimizde. National Hotel, Ritz Hotel, Hollyland,Seven Arches vb.


 

4.GÜN:  KUDÜS-HAYFA

Dileyen konuklarımız sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidip gelebilirler. Otelde alınacak açık büfe kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz.Hayfa’ya hareket. Hayfa manzarasını tepeden görmek için Carmel Tepesi’ne çıkıyoruz. Aynı zamanda burada bulunan Carmel Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Bahai Tapınağı ve bahçelerini ziyaret ediyor ve Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası Pegasus Havayolları 15.50 uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanına  uçuş turumuzun sonu.

 

 

 

Önemli Not;

Tur programımız Örnek klasik 4 günlük Kudus turu programıdır.

Hava yolu ve uçuş saatleri değişiklik gösterebilir. Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.Vize işlemleri grup listesi halinde konsolosluktan alınır ve pasaporta mühür basılmaz. Vize alınması demek İsrail’e giriş yapabileceğiniz anlamına gelmez. İsrail ülke girişleri ayrı bir güvenlik taraması uygulamaktadır.

 

GÜNCEK FİYATLARIMIZ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

 • 4* otellerde 4 Gece Konaklama

 • Sabah kahvaltıları (4 Adet)

 • Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (4 Adet)

 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • Vize ve Teminat Ücreti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar

 • Öğle yemekleri

 • Otel ekstraları

 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

 • İç hat bağlantı Ücreti 75 USD

 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

 • Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 

Göztepe Mah. Batışehir Cad. Batışehir  G2A Blok

No: 10 D  Bağcılar / İSTANBUL

Tel:+90 212 424 22 33 Faks: +90 212 425 07  46     info@hafel.com

 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • YouTube Social Icon
 • Instagram Social Icon