Tarsus - Antakya - Adana Turu

    Tur Tarihleri ve güncel fiyat bilgisi  için                           Acentamızla İletişime Geçin

1.Gün Cumartesi: Tarsus, Kleopatra Kapısı, Tarsus Şelalesi, Ashab-I Kehf Mağarası,

 

İstanbul Havalimanı’nda Hafel Turizm kontuarında buluşup Türk Hava Yolları  Adana uçağı ile Adana’ya hareket edeceğiz. Adana’da bizi bekleyen aracımıza binerek, adı 3500 yıldır değişmeyip aynı kalan tek şehir olan Tarsus’a hareket edeceğiz. Gezimize Nusret Mayın Gemisi ile başlayacağız. Kleopatra Kapısını (panoramik olarak) gördükten sonra  Kuran-ı Kerim'de Kehf Suresinde geçen Yedi Uyurların Mağarası olduğuna inanılan Ashabı Kehf Mağarasını gezeceğiz. Devamında Aziz Paul’un doğduğu evi ve avlusunda yer alan su kuyusunu, Eski Tarsus Evlerini görerek, öğle yemeğine geçeceğiz. Yemekten sonra hareket ederek Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları olan ve son zamanlarda dizileri ile de ünlenen Antakya’ya hareket edeceğiz. Bugün için Antakya’yı panoramik olarak görerek, Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket edeceğiz. Harbiye’de vereceğimiz serbest vaktin sonrasında otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.

2.Gün Pazar: Antakya, Mozaik Müzesi, Antakya Kiliseleri, Habibi Neccar Camii, Saint Pierre Kilisesi, Samandağ, Vakıflı Köyü, Adana merkez

 

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası, Antakya’yı gezmeye devam edeceğiz. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Müzeden sonra şehrin tarihi sokaklarında yapacağımız yürüyüş sırasında şehirde hala var olan Katolik - Ortodoks ve Protestan cemaatlerine ait kiliseleri de görme şansımız olacak. (Belirtilen Kiliseler halen aktif ibadethane olduklarından, ibadet saatlerinde ziyaretçi kabul etmemektedirler. Misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmalarında fayda vardır.) Sonrasında Anadolu’da yapılan ilk camilerden birisi olarak bilinen Habibi Neccar Camii'ni ziyaret edeceğiz. Ardından da otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen ve "Hristiyanlık” isminin ilk kez zikredildiği Saint Pierre Kilisesini gezeceğiz. Devamında Samandağı ilçesine hareket edeceğiz. Yol güzergâhımız üzerinde Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflar köyüne varacağız. Türkiye’de organik tarımın ilk yapıldığı köyümüzün Ermeni Kilisesini gezdikten sonra Kilise gezimizin ardından Hıdırbey köyündeki tarihi Musa çınarını ziyaret edeceğiz. Ardından  Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik Sahiline geçeceğiz. Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan çok önemli bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntılarını, M.S. I. yüzyılda Roma İmparatoru Vespasianus tarafından yaptırılan ve dünyanın insanlık yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini gezeceğiz. Tünelin yakınında Roma döneminde yapılan kalker taşa oyulmuş 12 kaya mezarı içerisinde en genişi ve en ünlüsü olan Beşikli Mağara adıyla anılan mezarın bulunduğu mağarayı gezdikten sonra, dönüş yoluna çıkacağız. Adana şehir merkezini panoramik olarak gezecek, akşam yemeğimizi yiyip devamında Adana Havaalanına gelerek Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk uçağıyla İstanbul’a döneceğiz.  

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz
* 1 gece Konaklama
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Hafel Turizm güvencesi

* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
* Set menü öğlen ve akşam yemekleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Ek Hizmet Bedelleri
* Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz
* Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Müze Giriş Ücretleri ( Müzekart tavsiye edilir )

Tüm turlarımıza kokartlı rehberler ile çıkılmaktadır

Göztepe Mah. Batışehir Cad. Batışehir  G2A Blok

No: 10 D  Bağcılar / İSTANBUL

Tel:+90 212 424 22 33 Faks: +90 212 425 07  46     info@hafel.com

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon