1/5

Yunanistan Turu 

3 Gece 4 Gün

1. Gün

ilk gece 00.10’da İstanbul’dan hareket ediyor ve sabah 07.00 gibi Selanik’e varıyoruz. Otele eşyaları bırakıp kahvaltı alınacak ve gezimize başlayacağız. Selanik’te gezimize 2.Beyazıd dönemi Sancakbeyi İshak paşa tarafından yaptırılan Alaca İmaret Cami ile başlıyoruz. Devamında Selanik Ayasofya’sı, Hortacı Süleyman Efendi (Rotonda) Camii, Abdülhamid Han’ın yaptırdığı Yeni Camii, 2. Beyazıt tarafından yaptırılan Selanik Bedesteni, Atatürk’ün doğduğu ev (Atatürk Müzesi), Kanuni Sultan Süleyman eseri Beyaz Kule gezilecek.

Ayrıca günümüzde izi bile kalmayan Saatli Camii, Selanik Mevlevihane’si ve Müslüman mezarlıkları da orijinal fotoğrafları ile yerlerinde anlatılacaktır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.

2. Gün 

Sabah kahvaltıdan sonra 08.00’de otelimizden ayrılıyor ve Yunanistan’ın Epir bölgesinde yer alan ve Osmanlı döneminde önemli bir Türk yerleşimi olan Narda (Arta)’ya doğru yola çıkıyoruz. 12.30’da Narda’ya varıyor ve otele yerleşip gezimize başlıyoruz. Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde 6 camii, medreseler, sıbyan mektepleri ve pek çok Osmanlı eserinin bulunduğunu yazdığı Narda şehri Epir bölgesinin en önemli yerleşim merkezlerinden birisiydi. Büyük bir yapı topluluğu olan Faik Paşa İmaretinden geriye kalan ve 1976 yılına kadar maalesef genelev olarak kullanılan Faik Paşa Cami, medrese, türbe ve mezarlık kalıntılarını geziyor, 142 metre uzunluğundaki meşhur Narda Köprüsü’nü gördükten sonra köprübaşında tarihi çınarın altında kahve molası veriyoruz, akabinde otele geçiyor ve akşam yemeği konaklama otelimizde.


3. Gün  

Sabah kahvaltından sonra otelimizden ayrılıyor ve Türk denizcilik tarihinin en büyük zaferi olan 1538 tarihli Preveze Deniz Savaşı’nın gerçekleştiği Preveze’ ye gidiyor, harbin geniş anlatımını yerine dinliyor, Preveze Saat Kulesi, duvarında Osmanlıca kitabe bulunan iç kale ve şehirdeki diğer Osmanlı eserlerinin kalıntılarını geziyoruz. Öğleden sonra Kanuni Sultan Süleyman döneminin en kudretli Sadrazamlarından Maktûl İbrahim Paşa’nın memleketi olan Parga’ ya gidiyoruz. Parga kalesi, Ali Paşa Kalesi ve Camii kalıntıları göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Narda’da ki otelimize geçiyor, akşam yemeği sonrası dinleniyoruz.


4. Gün 
Sabah kahvaltıdan sonra 08.00’de Narda’dan ayrılıyor ve 10.30’da Yanya’ya varıyoruz. Tarihi surlar içinde eski Yanya şehrini geziyor, Aslan Paşa ve Fethiye Cami’lerini ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerde Osmanlı’dan kalan imarethane, hamam, kütüphane, medrese ve türbeler görülecek. Tur sonrası aracımız ile İstanbul’a doğru hareket ediyoruz, Kavala ’da yapılacak panoramik şehir turunun ardından akşam yemeğini Gümülcine’de yiyoruz. Gece 01.00 gibi İstanbul'a varacağız.

GÜNCEL FİYATLAR İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ  

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
1 Gece Selanik 2 Gece Arta’da 4 * Otel Konaklama

Sabah Kahvaltıları

3 Adet Akşam Yemeği

Gruba Özel Araç ve Rehberlik Hizmetleri

Tur boyunca tüm transferler

Müze Ören Yeri Girişleri

Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğlen Yemekleri

Otel Mini Bar Ekstraları

Vize 125 €

Göztepe Mah. Batışehir Cad. Batışehir  G2A Blok

No: 10 D  Bağcılar / İSTANBUL

Tel:+90 212 424 22 33 Faks: +90 212 425 07  46     info@hafel.com

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon